Pozbywanie się przykrego zapachu z butów

Pewne zapachy są trudne do wytrzymania. Wystarczy wymienić woń kociego moczu, wymiocin czy też przepoconych butów. W związku z tym warto poznać sposoby na radzenie sobie z takimi przykrymi zapachami.

Jeśli chodzi o buty, to dobrym sposobem na zneutralizowanie zapachu potu jest włożenie do nich lnianych woreczków napełnionych cynamonem i goździkami w proszku. Woreczki powinny zostać w butach przez kilka godzin. Warto powtarzać taki zabieg co jakiś czas, a nawet za każdym razem, gdy ściągamy obuwie. Dobrym sposobem jest też zastosowanie sody oczyszczonej, która po prostu wchłania rozmaite zapachy. Należy ją więc nasypać do butów i pozostawić na kilka do kilkunastu godzin. Podobny zabieg warto zastosować, jeśli czujemy stęchlizną lub pleśń. Jednak trzeba również pamiętać o tym, żeby dobrze wycierać stopy po prysznicu czy kąpieli. Kiedy wkładamy skarpetki i buty stopy powinny być całkowicie suche.

Obuwie, które ma brzydki zapach można również wietrzyć, jednak nie zawsze jest to skuteczne w przypadku mocnej woni kleju czy gumy. Tak naprawdę tego typu zapachów pozbywa się znacznie trudniej niż potu. Czasami jednak skuteczne okazuje się użycie zapachowych wkładek do butów. Wkłada się je do środka na noc, ale można też z nimi chodzić. Poza tym istnieją specjalne dezodoranty i odświeżacze do obuwia. Ich użycie polega na spryskiwaniu wnętrza obuwia, które można założyć dopiero, kiedy preparat całkiem wyschnie. Natomiast jeśli chcemy się pozbyć nieprzyjemnego zapachu butów z pomieszczenia w którym stały, warto dobrze je przewietrzyć, a następnie zastosować naturalny odświeżacz powietrza. Zresztą można go pozostawić na stałe w szafce z butami. Robi się go w bardzo prosty sposób. Wystarczy przygotować plastikowy pojemniczek, zrobić dziurki w wieczku, a do środka wsypać szklankę sody oczyszczonej oraz włożyć skórkę z cytryny. Taki odświeżacz jednocześnie pochłania brzydkie zapachy i roztacza przyjemny aromat. Jest też właściwie bardziej praktyczny od odświeżaczy powietrza w sprayu.