Likwidacja woni papierosów z mieszkania i samochodu

Z jednej strony wiele osób zastanawia się jak to zrobić aby mieć cały czas ładny zapach w szafach, salonie czy kuchni, ale z drugiej często potrzebujemy skutecznej metody na pozbycie się nieprzyjemnej woni.

Jeden z najbardziej drażniących zapachów dotyczy woni papierosów i nie chodzi tu tylko o dym papierosowy. Jeśli ktoś pali w mieszkaniu lub samochodzie, to brzydki zapach wnika w zasłony, dywan, kanapy, tapicerkę, meble, ściany, właściwe we wszystko. Efekt jest naprawdę nieprzyjemny. Co można zrobić, aby pozbyć się tego zapachu z mieszkania? Oczywiście warto zrobić generalnie czyszczenie i pranie, ale zwykle nie jest to wystarczająco skuteczne. W ogóle jeśli ktoś zamierza cały czas palić w mieszkaniu powinien pomalować ściany farbą lateksową, bo nie wchłania papierosowego dymu i łatwo się myje. Najlepiej zrezygnować z narzut oraz grubszych firan. Meble można przecierać wodą z olejkiem herbacianym. Olejki eteryczne można również rozpylać w mieszkaniu, wkraplając je do pojemnika z atomizerem napełnionego wodą. Oprócz tego można postawić w brzydko pachnących pomieszczeniach miseczki z sodą oczyszczoną lub octem. Pochłaniają niemiłe zapachy. Można też stosować elektryczne odświeżacze powietrza, świeczki antynikotynowe, ozonatory. Częste zaparzanie kawy również neutralizuje zapach papierosów.

Jeżeli ktoś lubi palić w samochodzie powinien często wietrzyć, zresztą to samo dotyczy mieszkania. Warto umieścić też w aucie odświeżacz powietrza, chociażby słynną choinkę zapachową. Zwykle brzydki zapach dotyczy przede wszystkim tapicerki. Można wetrzeć w nią proszek do prania. Zostawiamy go na kilka lub nawet kilkanaście godzin, a następnie odkurzamy. Poza tym należy dobrze umyć plastikowe oraz skórzane elementy. Dobrym pomysłem jest też zostawienie na noc w samochodzie pojemniczka z sodą oczyszczoną lub octem winnym – pochłoną nieprzyjemne zapachy. Oczywiście najlepiej wykonać te wszystkie czynności z chwilą dokonania postanowienia, że nie będziemy już palić w samochodzie, a jeszcze lepiej, że nie będziemy już palić w ogóle. Trzeba pamiętać o tym, że woni papierosów, podobnie jak przykrego zapachu wymiocin czy kociego moczu, ciężko się pozbyć.