Jak zrobić odświeżacz powietrza z olejku, cytryny, sody

Żeby mieć ładny zapach w domu można po prostu kupić odświeżacz powietrza w sprayu, kominek do aromaterapii lub elektryczny dyfuzor, ale można też zrobić odświeżacz całkiem samodzielnie.

Każdy odświeżacz powietrza który kupuje się w sklepie zawiera olejki eteryczne, ale oprócz tego znajdują się w nim również substancje chemiczne. Jeśli wykonamy odświeżacz samodzielnie będzie dla nas znacznie zdrowszy. Zaczynamy od przygotowania plastikowej butelki z atomizerem. Należy wlać do niej czysta wodę, tak aby butelka zapełniła się do połowy. Następnie dodajemy dziesięć kropli olejku aromatycznego i potrząsamy butelką. Można też mieszać olejki. Na przykład dobrym sposobem na zlikwidowanie woni papierosów z mieszkania jest używanie odświeżacza zrobionego z olejków eukaliptusowego, rozmarynowego oraz z drzewa herbacianego. Poza tym można też zagotować wodę i dolać do niej olejek eteryczny, wówczas będzie pachniało w całym domu. Ale jeśli ktoś woli odświeżacze w sprayu, to może też wykorzystać flakonik z perfum. Można umieścić w nim mieszankę płynu do płukania, sody oczyszczonej oraz wody.

Skuteczny odświeżacz powietrza można też zrobić z cytryny i sody. Potrzebne będzie do tego plastikowe zamykane pudełeczko. W wieczku należy zrobić kilka otworów, a w środku umieścić skórkę z cytryny i szklankę sody oczyszczonej. Chodzi o to, że soda skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy, natomiast cytryna wydziela świeżą woń. Jest to więc bardzo dobre połączenie. Taki odświeżacz należy postawić w miejscu, gdzie często powstają nieprzyjemne zapachy. Mieszanka sody i cytryny może być również wykorzystana do przygotowania odświeżacza powietrza w sprayu. Należy połączyć ze sobą łyżkę soku z cytryny, łyżeczkę sody, 2 szklanki wody destylowanej oraz kilkanaście kropli olejku eterycznego. Najlepiej zrobić to w plastikowej butelce z atomizerem. W ten sposób powstanie bardzo skuteczny odświeżacz powietrza, o naszym ulubionym zapachu. Chyba każdy z nas lubi przecież, kiedy w domu ładnie pachnie. Warto więc stosować naturalne odświeżacze.