Jak zneutralizować zapachy kuchenne

Niektórzy uważają, że kuchnia to serce domu. W związku z tym warto, aby było w niej przyjemnie i pachnąco. Zdarza się jednak, że pojawi się w niej jakiś nieprzyjemny zapach, którego najlepiej jak najszybciej się pozbyć.

Wiele osób chętnie dodaje do rozmaitych potraw czosnek oraz cebulę. Mają one jednak dość nieprzyjemny zapach. Żeby się go pozbyć trzeba zanurzyć naczynia czy sztućce w chłodnej osolonej wodzie. Potem płuczemy je pod bieżącą wodą i wycieramy. A co zrobić kiedy coś się nam przypali? To się przecież zdarza nawet najlepszym kucharzom. Jak się pozbyć zapachu spalenizny z kuchni? Wystarczy wysypać trochę soli na blat kuchenny, a wchłonie drażniący zapach. Można też zagotować ocet 5%, efekt będzie podobny. Oczywiście konieczne jest też wietrzenie. Niestety w razie porządnego przypalenia konieczne będzie pranie zasłon i obrusów, mycie ścian i podłogi.

Niemiły zapach może powstawać również podczas przyrządzania różnych dobrych rzeczy, na przykład smażonej ryby. Żeby się go pozbyć trzeba podgrzać na patelni ocet. Wystarczy kilka kropel. Z kolei zapach jaki powstaje podczas gotowania kalafiora, zupy kalafiorowej, kapusty, brukselek usuwamy dodając do gotujących się warzyw trzy łyżki mleka lub kromeczkę czerstwego chleba. Zdarza się również tak, że będąc w kuchni można wyraźnie wyczuć brzydki zapach ze zlewu. Pochodzi on z rur kanalizacyjnych. Dobrym neutralizatorem jest tutaj soda oczyszczona. Stosuje się ją także w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Poza tym soda pochłania brzydką woń ze zmywarki. Trzeba po prostu umieścić ją wewnątrz urządzenia. Można też dać tam przekrojoną cytrynę. Z kolei jeśli czujemy zapach stęchlizny z szafek kuchennych, to powinniśmy przygotować słoiczek z solą kąpielową przykryty kawałkiem materiału, zabezpieczonego gumką. Natomiast jeśli ktoś pali papierosy w kuchni powinien postawić w niej miseczkę z octem. Oczywiście dobrym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów w kuchni jest również na przykład upieczenie ciasta. Nie zawsze jednak jest to trwała metoda.