Elektryczne dyfuzory i kominki do aromaterapii

Kobietom, ale również wielu mężczyznom, zależy na tym aby mieć ładny zapach w szafach, łazience oraz w ogóle w całym domu. Przyjemne aromaty dobrze na nas wpływają, stąd też dużą popularnością cieszy się aromaterapia. Możemy z niej korzystać we własnym domu.

Aromatoterapia bazuje na stosowaniu olejków eterycznych, które pobudzają organizm do regeneracji poprzez szybsze tworzenie nowych komórek. Przywracają kwasowo-zasadową równowagę, a dzięki temu odmładzają, wprowadzają nas w lepszy nastrój i dodają energii. W związku z tym na pewno warto otaczać się ładnymi zapachami lejków esencjonalnych. Natomiast specjaliści uważają, że zakup świecy zapachowej czy elektrycznego dyfuzora do domu nie pozwala na zastosowanie prawdziwej aromaterapii. Pojawiły się nawet głosy, że płyny, które znajdują się w dyfuzorach mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Natomiast rozprowadzanie aromatu olejków w mieszkaniu może polegać po prostu na wkropleniu kilku pachnących kropel do wody o temperaturze około 40ºC. Na pewno bardzo ważne jest to, aby używać prawdziwych olejków eterycznych. Jeśli tak jest na wodzie pozostaną tłuste plamy, które jednak szybko wyparują. W przeciwnym razie pozostaną na lustrze wody.

Oczywiście stosowanie olejków aromatycznych nie tylko wpływa dobrze na nasz dobry nastrój, ale pomaga też zneutralizować woń wilgoci, stęchlizny, spalenizny, papierosów, zupy kalafiorowej oraz innych niemiłych zapachów. Bardzo często stosujemy do aromaterapii specjalne kominki. Są one skonstruowane w taki sposób, że w dolnej części umieszcza się świeczkę, a w do górnego naczynka wlewa się wodę i wkrapla kilka kropel wybranego olejku. Dzięki temu, że woda jest cały czas podgrzewana przyjemna woń szybko zaczyna być wyczuwana w całym pomieszczeniu. Niektóre osoby uważają jednak, że wygodniejsze są elektryczne dyfuzory i nie zważają na nieprzychylne opinie na ich temat. Dyfuzor wystarczy włączyć do kontaktu, a urządzenie samo wyrzuca co jakiś czas pachnący płyn. Dzięki temu możemy cały czas cieszyć się ładnym zapachem w naszym mieszkaniu, tak długo dopóki nie skończy się płyn w dyfuzorze.