Domowe sposoby na przyjemny zapach w szafie i garderobie

Chyba każdy by chce, aby jego ubrania i buty miały ładny zapach. W związku z tym warto zapoznać się z kilkoma radami jak utrzymać przyjemny zapach w szafie lub garderobie.

Żeby nasze ubrania ładnie pachniały używamy płynów do płukania, ale z czasem zapach ten wietrzeje. Warto więc umieścić w szafie coś, co sprawi że zawsze będziemy ubierać pachnące rzeczy. Niektórzy wkładają do gniazdka w garderobie odświeżacz elektryczny. Do wyboru są różne zapachy. Można też kupić zawieszkę, saszetkę czy kulkę. Jeśli będzie miała zapach lawendy jednocześnie odstraszy mole. W ogóle, jeśli szafa będzie czysta i pachnąca, to z pewnością nie będzie zbyt atrakcyjna dla moli. Wystarczy więc nawet umieścić w niej kawałki mydła. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie w szafie czy garderobie wiązanki z ziół czy pachnącego woreczka. Warto pamiętać, że aby uzyskać ładny zapach i jednocześnie odstraszyć mole można korzystać z: lawendy, goździków, mięty, chmielu, orzecha włoskiego, piołunu, kamfory, igieł sosny, szałwii, bergamotki, macierzanki, tymianku. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie cytryny ponabijanej goździkami. To rodzaj domowego odświeżacza powietrza.

Jak natomiast przygotować samodzielnie woreczek zapachowy? Wystarczy uszyć niewielki woreczek, a następnie umieścić w nim suszone zioła, kwiatki, owoce. Potem szczelnie zawiązujemy lub zaszywamy i gotowe. Oczywiście tego typu woreczki można kupić również w sklepach. Podobnie jak perełki zapachowe lub wodę do prasowania. Perełki po prostu wrzucamy do szafy czy do szuflad, a wodę stosujemy podczas prasowania, dzięki czemu ładny zapach wnika w ubrania. Istnieją jednak znacznie prostsze sposoby na odświeżenie zapachu w szafie – wystarczy włożyć do niej zasuszoną skórkę z cytryny. Jeżeli trzymamy w garderobie buty i chcemy pozbyć się ich nieprzyjemnego zapachu możemy włożyć do nich woreczki ze sproszkowanymi goździkami i cynamonem. Poza tym warto przygotować odświeżacz powietrza ze skórki z cytryny oraz sody oczyszczonej. Umieszcza się je w plastikowym pudełeczku z otworami.